Lepsze zarządzanie czasem w zasięgu ręki!

Recenzja książki 48-godzinna doba. Jak podwoić swoją produktywność Macieja Wieczorka

Od zawsze jestem fanem samorozwoju. Uwielbiam słuchać rad mądrzejszych czy bardziej doświadczonych od siebie. Gdy kiedyś trafiłem na serwisie YouTube na kanał Macieja Wieczorka (który szczerze polecam ;)), byłem zachwycony ilością wiedzy, jaką mogłem pozyskać. Z czasem coraz bardziej interesowałem się jego działalnością i trafiłem na książkę pt. „48-godzinna doba. Jak podwoić swoją produktywność”. Lektura została wydana w 2019 roku przez jego wydawnictwo Expertia, zajmujące się promowaniem treści dotyczących własnego rozwoju.

Był to mój pierwszy kontakt z literaturą o zarządzaniu czasem. Stwierdziłem, że warto spróbować i zobaczyć, co ciekawego się dowiem. Po wejściu na stronę wydawnictwa zwróciłem uwagę na pewną zależność – wyższa niż przeciętne cena za książki rekompensowana gotowymi wideoomówieniami i mapami myśli. Później przekonałem się, jak śmiesznie tanie są jego produkty w porównaniu z wiedzą, jaką zawierają.

Maciej Wieczorek w „48-godzinnej dobie” umieścił ponad 100 sztuczek, metod czy usprawnień codziennego życia, które pomagają z zarządzaniu czasem. Książka jest napisana w bardzo przystępny sposób, co pozwala szybko i ze zrozumieniem ją czytać. Została podzielona na kilka części, poświęconych metodom optymalizacji naszego życia w taki sposób, by być jak najbardziej efektywnym. Dużą zaletą publikacji jest fakt, że sporą część nawyków można wprowadzić dosłownie od zaraz! Osobiście bardzo lubię takie rady, do których – mimo wymaganego wysiłku – mogę się zastosować od razu po odłożeniu książki na półkę.

Podsumowując, zafascynował mnie ten styl pisania i jestem pewny, że to nie jest ostatnia książka Wieczorka, którą przeczytałem. Polecam ją tym, którym zależy na zwiększaniu swojej efektywności oraz dbaniu o siebie – a jak można lepiej dbać o siebie, jeśli nie poprzez lepsze zarządzanie naszym najbardziej ograniczonym zasobem, czyli czasem.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Maciej Wieczorek
Tytuł: „48-godzinna doba. Jak podwoić swoją produktywność”
Wydawnictwo: Wydawnictwo Biznesowe Expertia
Miejsce i rok wydania: [Miejsce nieznane] 2019

Więcej informacji:
„48-godzinna doba. Jak podwoić swoją produktywność” – lubimyczytac.pl

Skip to content