Miłość w drodze

Recenzja książki „W drogę!” Beth O’Leary

Beth O’Leary jest angielską autorką książek skierowanych do młodzieży. Na swoim koncie ma cztery publikacje. Przeczytałam już dwie z nich („Współlokatorzy”, „W drogę!”) i mnie zachwyciły. Dziś zrecenzuję najnowszą powieść wymienioną w podtytule.

Zaczynając czytać książkę, nie byłam do niej przekonana, ponieważ w Internecie nie było przychylnych recenzji na jej temat. Uznałam jednak, że innym się ona nie spodobała, ponieważ nie lubią takiego gatunku literackiego.

Utwór dotyczy pięciu „przyjaciół”, którzy są zmuszeni razem wyruszyć w podróż na ślub przyjaciółki. Akcja powieści zaczyna się w momencie, kiedy pierwszoplanowe bohaterki Addie i Deb mają kolizję z samochodem prowadzonym przez byłego chłopaka Addie – Dylana. W tej sytuacji muszą przyjąć do swojego auta Dylana, jego kolegę oraz znajomego z Facebooka, ponieważ jadą na to samo przyjęcie.

Wszystko byłoby w porządku, gdyby Addie i Dylan rozstali się w zgodzie. Niestety, tak się nie stało i na początku cisza w samochodzie jest nie do zniesienia. Z czasem jednak zaczynają rozmawiać. Przeżywają dużo przygód i uczą się nawzajem zaufania. Czy im się to uda? Czy Addy wybaczy Dylanowi? Dowiecie się tego, czytając książkę.

Uważam, że opowieść zasługuje na uznanie, nawet jeśli komuś się nie spodoba. Porusza ważne tematy; pokazuje, że w relacji partnerskiej najważniejsze jest zaufanie, będące fundamentem związku.

Powieść mnie zafascynowała jak poprzednie utwory autorki. Moim zdaniem, książka zasługuje na pięć gwiazdek. Spodoba się każdemu, kto lubi pośmiać się podczas czytania.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Beth O’Leary
Tytuł: „W drogę!”
Wydawnictwo: Albatros
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2021

Więcej informacji:
„W drogę!” – lubimyczytac.pl

Skip to content