Komunikacja jest niczym zamek szyfrowy

Recenzja książki „Tajniki wywierania wpływu. Jak inspirować siebie i innych” Briana Tracy’ego i Dana Strutzla

Pierwszy raz spotkałem się z książką opartą w całości na dialogu. Brian Tracy, amerykańskiego pochodzenia mówca motywacyjny, oraz Dan Strutzel, weteran branży rozwoju osobistego, połączyli siły i stworzyli kilka dzieł, które mają za zadanie rozbudzić nieco nadziei na zmiany w zainspirowanych czytelnikach. Choć jedna z Ich książek trafiła do mnie dość przypadkowo, podjąłem się próby poznania wynikających z niej tajników, a efektami chciałbym się podzielić właśnie w tej recenzji.

Autorzy podkreślają, jak ważna w życiu współczesnego człowieka jest umiejętność wywierania wpływu i jak bardzo przekłada się na wszelkie jego aspekty. Przedstawiają ją jako narzędzie, które odpowiednio wykorzystywane stanowi klucz do świadomości innej osoby. Jeden z twórców książki, Brian, użycza swej wiedzy na temat oddziaływania, w którą zagłębiał się przez niemal 50 lat swojego życia. W omawianym utworze udowadnia wyjątkowość perswazji, ukazuje cechy, którymi powinniśmy się zainteresować, przybliża wiedzę o obecnej roli technologii, a na koniec wspomina nieco o praktycznych umiejętnościach wywierania wpływu w branży sprzedażowej czy relacjach osobistych.

Profesjonalne zagadnienia przeplatane własnymi rozmyślaniami naprawdę chwytają za serce. Obaj Panowie, prowadząc rozmowę, poruszają też tematy, z którymi częściowo mogłem się utożsamić
i mimo mojego młodego wieku coś z nich wyciągnąć. Brian, będąc szczęśliwym mężem, ojcem
i mówcą, prowadzącym mnóstwo wykładów i seminariów, dzieli się swoim doświadczeniem życiowym. Czytając tę książkę, mogłem poczuć się jak jeden z jego słuchaczy, a nawet odniosłem wrażenie, jakbym był członkiem tych rozmów, a to tylko potwierdza, jaki talent wywierania wpływu kryje się za tym człowiekiem.

Na pierwszy rzut oka widać, że omawiana lektura jest dopracowanym i estetycznie wykonanym dziełem. Miękka oprawa, ozdobiona niebiesko-białymi barwami uspokaja, wzbudza zaufanie i wstępnie informuje czytelnika o edukacyjnej tematyce utworu. Rozmowa, w której Brian przekazuje wiedzę, a Dan podtrzymuje rozmowę, zadając pytania i wplatając różne anegdoty, jest rozsądnie przygotowana i odpowiednio rozplanowana. Schludnie poukładana wiedza oraz wpływowi rozmówcy sprawiają, że mam ochotę sięgnąć po kolejną część Ich wspólnych przemyśleń.

Książkę polecam osobom, które czują, że utraciły kontrolę w życiu i mają problemy z odważnym wyrażaniem swojego zdania. Jestem przekonany, że zawiera w sobie kod do tytułowego szyfrowego zamka, lecz każdy z Nas ma ten szyfr trochę inny i musi zagłębić się w siebie nieco bardziej, aby mieć szansę go odnaleźć.

Opis bibliograficzny książki:
Autorzy: Brian Tracy, Dan Strutzel
Tytuł: „Tajniki wywierania wpływu. Jak inspirować siebie i innych”
Wydawnictwo: MT Biznes
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2021


Więcej informacji:
„Tajniki wywierania wpływu. Jak inspirować siebie i innych” – lubimyczytac.pl

Skip to content