Szkolne zbrodnie

Recenzja książki „Cat Among the Pigeons” Agathy Christie

Do końca roku na cel wziąłem przeczytanie książki po angielsku. Wybrałem lekturę Agathy Christie z 1959 roku pod tytułem „Cat Among the Pigeons”. Szata graficzna okładki jest zgodna z treścią, ma przyjemne dla oka barwy. Zaletą wydania posiadanego przeze mnie jest lista bohaterów z krótkim ich opisem oraz słowniczek z wytłumaczonym słownictwem.

Fabuła

Powieść opowiada o śledztwie morderstwa nauczycielki wychowania fizycznego w prywatnej prestiżowj szkole znajdującej się w angielskim mieście Meadowbank. Jednak przed tym zdarzeniem zostaje nam przedstawiony władca arabskiego kraju, który przez bunt mieszkańców musi uciekać z kraju. Obawiając się swojej śmierci, przekazuje swojemu przyjacielowi klejnoty warte miliony. Za to w Meadowbank dzieją się kolejne zbrodnie.

Obie zagmatwane, pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego sprawy, mogą być ze sobą związane. Czy główny bohater – belgijski detektyw Herkules Poirot – da radę je rozwiązać?

Moja opinia

Mimo iż „Cat Among the Pigeons” czytałem po angielsku, to spędzony czas przy tej lekturze był przyjemny oraz szybki. Agatha Christie późno wprowadza detektywa do akcji. Nie przeszkadza to jednak w wartkim przebiegu fabuły, który z czasem coraz bardziej nabiera tempa. Autorka stawia na pierwszym planie opis bohaterów w porównaniu z miejscem akcji, co moim zdaniem jest zaletą książki.

Herkulesa Poirot przedstawia jako człowieka uparcie dążącego do celu, o nieprzeciętnej intuicji i niebywałej zdolności dedukcji.

Podsumowanie

Podsumowując, książkę poleciam nie tylko każdemu miłośnikowi kryminałów, ale również osobom gustującym w innych gatunkach. Dzięki przystępnemu sposobowi pisania utwór nadaje się dla wszystkich; oczywiście znających język angielski.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Agatha Christie
Tytuł: „Cat Among the Pigeons”
Wydawnictwo: Collins
Miejsce i rok wydania: Londyn 2012


Więcej informacji:
„Kot wśród gołębi” – lubimyczytac.pl

Skip to content