Polska mocarstwem galaktycznym

Recenzja serii książek „Kroniki Imperium Legendarnych Lachów” Pawła Famusa

Seria książek pisarza o pseudonimie Paweł Famus „Kroniki Imperium Legendarnych Lachów” (uniwersum „KILL”) złożona jest z czterech części o tytułach: „ZŁO-TO”, „MR.-OK”, „FA-LA” i „KA-RY”. To doskonałe science-fiction, opowiadające o dalekiej przyszłości, w której Polacy podbijają kosmos. Napotykają na wiele ras, które nie są przychylne rozwojowi ludzkości w galaktyce.

Autora pierwszy raz spotkałem w Gdyni na imprezie Remcon, poświęconej fanom: fantasy, gier, cosplay’a, a także mangi i anime.

Akcja dzieje się szybko, co sprawia, że trudno oderwać się od czytania. Seria nie ma głównego bohatera i jest prowadzona z kilku perspektyw, pokazując przedstawiony świat w bardziej urozmaicony sposób.

W przeciwieństwie do serialu podobnego gatunku „Star Trek”, zamiast pojedynczego okrętu przemierzającego galaktykę obserwujemy wielkie potężne floty. Ważne są nie tylko bitwy, ale również polityka imperium, spiski przeciw władzy i rozwój technologii, który jak na każdej wojnie jest kluczem do zwycięstwa.

Seria zawiera wiele nawiązań do kultury naszego kraju czy też mniej lub bardziej znanych teorii spiskowych dotyczących kosmitów. Trzy pierwsze części w tytule zawierają pewną grę słów, która opisuje istotny element występujący w danej książce.

Autor jest mało znany, a moim zdaniem zasługuje na to, aby więcej osób go poznało. Jeżeli komuś nie pasuje gatunek science fiction, to napisał też serię książek „Progres wsteczny”, opowiadającą historię alternatywną drugiej wojny światowej.

Opis bibliograficzny serii książek:
Autor: Paweł Famus
Tytuł serii: „Kroniki Imperium Legendarnych Lachów”
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Białe Pióro
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019-202
0

Więcej informacji:
Kroniki Imperium Legendarnych Lachów” – lubimyczytac.pl

Skip to content