Droga jest ważna, nie cel

Recenzja książki „Power4Change. Sztuka osiągania celów” Marka Kamińskiego

Marek Kamiński jest pierwszym człowiekiem, który w tym samym roku zdobył oba bieguny. Doświadczenie z tych ekstremalnych wypraw zawarł m.in. w swoich książkach, pozwalających każdemu uwierzyć w to, co jest pozornie niemożliwe. Jedną z takich publikacji jest właśnie recenzowana „Power4Change. Sztuka osiągania celów”.

Stres, brak odwagi i akceptacji rzeczywistości to tylko niektóre problemy, z którymi zderzają się współcześnie ludzie w każdym wieku. Autor podczas swojej wędrówki na biegun wielokrotnie musiał mierzyć się z tego typu trudnościami. W swoim utworze stwierdza, że świat jest zmianą, którą każdy może kontrolować, podkreśla, jak duży wpływ mamy na kształtującą się rzeczywistość i przedstawia mnóstwo metod, które pomogły mu w wytyczeniu własnej drogi i nieustannym parciu naprzód, mimo gorszych dni czy trudności życia codziennego.

Muszę pogratulować Markowi Kamińskiemu tak głębokiej analizy psychologicznej; wiele z poruszanych tematów osobiście mnie dotknęło i pozwoliło otworzyć umysł na nowe wyzwania, rozprawiając się raz na zawsze z klęskami przeszłości. Ukazanie elementów wspierających podróżnika na jego ścieżce czy zasad, których podczas swoich wypraw bezwzględnie przestrzegał pozwala czytelnikowi wcielić się w osobę autora, rozbudzając wyobrażenia o lepszej przyszłości. Marek Kamiński stworzył kompletną mapę drogi, udowadniając przy tym, że cel ma drugorzędne znaczenie.

Jestem również pod wrażeniem tego, jak zawarte w książce sentencje na mnie wpłynęły. Po próbach wykorzystania przedstawionych praktycznych metod rozumiem już, co chciał przez nie przekazać, choć nie pojąłbym tego przed przeczytaniem lektury.

Sama pozycja wydawnicza wykonana jest bardzo estetycznie. Twarda, przyciągająca wzrok biała oprawa świetnie prezentuje się z akcentem żółtego koloru. Wiedza zawarta w książce jest schludnie poukładana, nie brakuje w niej diagramów czy różnego rodzaju wykresów, które tylko podkreślają jej edukacyjny wymiar. Doszyta zakładka nie dość, że jest praktyczna, to w dodatku pokazuje, że autor zadbał o najdrobniejsze szczegóły podczas pracy nad swoim dziełem. Różnorodne grafiki przeplecione ćwiczeniami sprawiają, że ta niewielka książka sama wpada do rąk.

Dla mnie osobiście publikacja przypadła do gustu, czytało się ją bardzo przyjemnie, a autor przedstawił wiele spraw w dość wyszukany sposób, które zacząłem postrzegać zupełnie inaczej. Nie zabrakło też tematów, których w moim 18-letnim życiowym stażu nigdy nie miałem okazji przeżyć czy doświadczyć.

Być może czytasz tę recenzję, a wokół Ciebie nie wszystko wydaje się być poukładane. Jeśli czujesz, że nie idziesz naprzód, brak Ci spełnienia w życiu, to bardzo możliwe, że ta książka pozwoli Ci w końcu obrać właściwy kurs i dotrzeć do wymarzonego celu. Poradnik, bądź co bądź napisany przez praktyka, pozwoli zbudować odporność i wytrzymałość oraz zainspiruje do wyjątkowej podróży przez życie z nową, lepszą jakością.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Marek Kamiński
Tytuł: „Power4Change. Sztuka osiągania celów”
Wydawnictwo: Onepress
Miejsce i rok wydania: Gliwice 2020

Więcej informacji:
„Power4Change. Sztuka osiągania celów” – lubimyczytac.pl

Skip to content