Jak wyjść z friendzone?

Recenzja książki „The Cheat Sheet. Czy da się wyjść z friendzone?” Sarah Adams

Sarah Adams jest autorką bestsellerów New York Timesa „The Cheat Sheet” i „Practice Makes Perfect”. Urodzona i wychowana w Nashville w stanie Tennessee kocha swoją rodzinę i ciepłe dni. Sarah marzyła o byciu pisarką od dziecka. W końcu napisała swoją pierwszą powieść, gdy jej dwie córki drzemały i nie miała już żadnych wymówek, aby to odkładać. Jest uzależniona od kawy, brytyjską maniaczką historii, żoną swojego najlepszego przyjaciela i niezdecydowaną introwertyczką. Pisze historie, które rozśmieszają czytelników, a nawet doprowadzają je do łez, ale zawsze pozostawiają ich szczęśliwszymi niż wtedy, gdy zaczynali czytać (por. https://www.authorsarahadams.com/).

Fabuła

Jedną z nich zawarła w ksiażce „The Cheat Sheet”. Główną bohaterką powieści jest Bree Camden od zawsze zakochana w swoim najlepszym przyjacielu Nathanie Donelsonie. Niestety on widzi w niej tylko swój „Serek Bree”. Kobieta jest właścicielką studia baletowego i małego brzydkiego mieszkania w Los Angeles. Nathan zaś jest gwiazdą futbolu.

Życie w LA i prowadzenie szkoły baletowej dla biedniejszej części społeczeństwa ma swoje konsekwencje. W pewnym momencie właściciel mieszkania Bree podwyższa czynsz, na który jej nie stać. Nathan postanawia za jej plecami pomóc kobiecie, niestety kiedy ona się o tym dowiaduje, postanawia się upić w barze. Ma jednak słabą głowę do alkoholu i w toalecie, będąc po jego spożyciu, wyznaje swój największy sekret dziennikarce portalu plotkarskiego. Skutkuje to pomysłem ze strony agentki Nathana, aby udawali parę przez trzy tygodnie.

Moja opinia

Książka jest napisana w lekki sposób. Zawiera dużo komicznych sytuacji, dzięki którym czytelnik na pewno się ubawi. Jest to powieść, którą można przeczytać na raz.

Na piewszej stronie jest ostrzeżenie o opisach napadów paniki. Występuje tam mój ulubiony wątek, jakim jest fake dating oraz grumpy sunshine; uwielbiam, kiedy Nathan mówi: „Serku Bree” do dziewczyny. Podoba mi się również szata graficzna, która idealnie pasuje do utworu.

„The Cheat Sheet” oceniam 5/5 gwiazdek, ponieważ jest to jedna z moich ulubionych historii i na pewno będę do niej jeszcze często wracać. Jeżeli Was zachęciłam do zapoznania się z nią, to książka dostępna w księgarniach oraz na Legimi.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Sarah Adams
Tytuł: „The Cheat Sheet. Czy da się wyjść z friendzone?”
Seria: Hype
Wydawnictwo: FILIA
Miejsce i rok wydania: Poznań 2022

Więcej informacji:
„The Cheat Sheet” – lubimyczytac.pl

Skip to content