Życie z traumą

Recenzja książki „Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno” Kirsty Moseley

Kirsty Moseley to pisarka znana młodym czytelniczkom za sprawą powieści romantycznych. Swój sukces zawdzięcza platformie internetowej dedykowanej literatom-amatorom. Powieść „Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno” jest debiutem Brytyjki. Książka bardzo spodobała się nastolatkom i młodym kobietom w wielu krajach.

W ostatnich latach Moseley odeszła od poważniejszej tematyki, choć nie zrezygnowała z wątków romansowych. Stworzyła cykl komedii romantycznych „Love For Days”, który otwiera recenzowany utwór.

Bohaterowie i akcja

Główną bohaterką powieści jest Amber. Ma 16 lat, starszego o 2 lata brata i jego najlepszego przyjaciela w pakiecie. Dziewczyna jest popularna w szkole. Jej brat Jake oraz jego kumpel Liam grają w drużynie hokeja i w szkole uchodzą za gwiazdy. Amber ze względu na przeszłość unika dotyku innych osób. Jest w stanie pozwolić na to tylko swojej mamie, bratu oraz dla Liama, który osiem lat wcześniej pomógł jej się uspokoić przed snem.

Od tamtego czasu codziennie zakrada się do okna jej sypialni i razem zasypiają. Nikt z jej bliskich o tym nie wie. Sam Liam nie daje się nakryć. W nocy jest słodki i czuły, natomiast w ciągu dnia zmienia się w podrywacza. Lecz pewnego dnia się to zmienia. Czy dziewczyna zdecyduje się mu zaufać?

Podsumowanie

Książka ma specjalne miejsce w moim sercu. Pokochałam ją, od kiedy pierwszy raz ją przeczytałam, a miałam wtedy 15 lat. Powieść jest napisana prostym językiem. Porusza bardzo ciężkie tematy takie jak: znęcanie się nad rodziną, ataki paniki, molestowanie a nawet próba gwałtu.

Najbardziej w historii Amber i Liama urzekło mnie to, że chłopak nazywa ją Aniołkiem; moim zdaniem jest to słodkie. Okładka też jest piękna, pomaga wczuć się w powieść.

Książka ma tylko 350 stron. Zawsze pomaga mi wyjść z zastoju czytelniczego i często do niej wracam. Jako że do powieści mam sentyment, to oceniam ją na 5 gwiazdek.

Polecam ją osobom, które lubią w trakcie czytania płakać oraz się śmiać. Niedawno można było kupić książkę z nowelą o dalszych losach bohaterów. Jeśli zainteresowała Cię moja recenzja, to zapraszam do czytania.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Kirsty Moseley
Tytuł: „Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno”
Wydawnictwo: Harper Collins Polska
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2016

Więcej informacji:
„Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno” – lubimyczytac.pl

Skip to content