Szaleństwo drogą do zrujnowania

Recenzja książki Zrujnowanie Anthony’ego Reynoldsa

Zdobyłem tę książkę na Warszawskich Targach Fantastyki. Słyszałem o niej bardzo wiele pozytywnych opinii. Nie zawiodłem się.

Powieść autralijskiego twórcy, którą recenzuję opowiada o Viego i Izoldzie – parze królewskiej Camavoru (potęgi wojskowej) oraz Kaliste – bratanicy króla. I jest to utwór, który płomiennie polecam.

Fabuła

Z racji tego, że publikacja jest osadzona w uniwersum gry „League of Legends” przedstawia i rozwija historie wielu postaci z gry. Książka opowiada o genezie Zrujnowania, którą wywołał Viego podczas rozpaczliwego szukania lekarstwa dla Izoldy. A historia ta rozpoczyna się od podbicia królestwa Santorasu i balu na cześć zwycięstwa wojska Camavoru. Podczas libacji odbywa się nieudany zamach na życie króla, który nie wie, że jego żona jest śmiertelnie otruta. Po tym wydarzeniu bohaterowie wracają do swojego królestwa w poszukiwaniu możliwości uratowania Izoldy. Viego, któregoś dnia wzywa Kaliste i rozkazuje jej odnaleźć legendarne Błogosławione Wyspy.

Postacie

Jak już wspomniałem, jest to książka w uniwersum LoL’a, więc postacie stanowią jeden z najważniejszych elementów. Większość bohaterów posiada głębię przez co są ciekawi. Prawie każdy wątek rozwija historie postaci z gry. Dzięki temu poznajemy coraz lepiej bohaterów, którymi chociażby wcześniej graliśmy.

Wniosek

Uważam, że każda gra, która ma rozbudowaną historię i postacie powinna wypuścić powieść wyjaśniającą pewne sprawy. Bawiłem się bardzo dobrze podczas czytania tej książki i aż się zdziwiłem, że przeczytałem ją tak szybko.

Jest to utwór, który może zachwycić nawet osobę nieznającą uniwersum. Nie ma w nim niepotrzebnych wątków, na dodatek nie jest on tylko dla hermetycznego środowiska. Oceniam tę książkę na 6,5/10.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Anthony Reynolds
Tytuł: „Zrujnowanie”
Seria: „League of Legends”
Wydawnictwo: Insignis Media
Miejsce i rok wydania: Kraków 2023

Więcej informacji:
„Zrujnowanie” – lubimyczytac.pl

Skip to content