Trzeba uwierzyć

Recenzja książki „Outsider” Stephena Kinga

„Outsider” jest moim pierwszym zetknięciem się z prozą Stephena Kinga. Książka zaskoczyła mnie dynamiczną, skomplikowaną i zapierającą dech w piersiach akcją. Mimo że nie jestem wielkim fanem kryminałów, powieść wciągnęła mnie w całości, przez co przeczytałem ją szybciej niż się domyślałem po jej objętości.

Nazwisko autora jest znane na całym świecie. To niekwestionowany mistrz horroru i najpopularniejszy pisarz. Jego dzieła szybko zyskują tytuł bestsellera a na podstawie ich treści tworzone są znakomite filmy.

„Outsider” już od początku rzuca nas w środek aresztowania podejrzanego za brutalne morderstwo. Nierozwiązywalna sprawa zabójcy, który w tym samym czasie znajdował się w dwóch różnych miejscach, co potwierdzają ludzie i dowody, w tym ślady DNA i odciski palców, przejmują uwagę czytelnika, który po krótkim czasie ma trudność, by zrobić przerwę w czytaniu.

Winnym okazuje się Terry Maintland, nauczyciel angielskiego, trener lokalnej drużyny młodzików i kochający mąż i ojciec. Jest to wielki szok dla prowadzących śledztwo funkcjonariuszy, przede wszystkim dla detektywa Andersona, którego syna trenował człowiek oskarżony o brutalne morderstwo jedenastoletniego chłopca.

Bohaterowie powieści to zwyczajni ludzie z małej miejscowości, którzy kierują się zdrowym rozsądkiem i faktami potwierdzonymi dowodami. Zmuszeni są jednak do zmiany punktu widzenia i wejścia w nieznany im świat.

„Outsider” to mocna historia, będąca jednocześnie kryminałem, thrillerem i horrorem w jednym. Jest to książka niepokojąca i momentami przyprawiająca o dreszcze. Bardzo dobrze budowane napięcie nie pozwala oderwać się od lektury od samego początku. Czytając, byłem z każdą stroną coraz bardziej ciekawy zakończenia. Nie zawiodło.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Stephen King
Tytuł: „Outsider”
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018

Więcej informacji:
„Outsider” – lubimyczytac.pl

Skip to content