Gdy umiera ostatnia nadzieja

Recenzja książki „Kosogłos” Suzanne Collins

Trwa wojna z Kapitolem. Katniss Everdeen, po dwukrotnym zwycięstwie w Głodowych Igrzyskach, wraca do 13 dystryktu (12 dystrykt nie istnieje). Ma zadecydować czy zostanie kosogłosem, symbolem rebelii, czy nie. Sięgnijcie po książkę, aby dowiedzieć się więcej na temat jej przygód.

„Kosogłos” Suzanne Collins uważam za dobrą publikację. Zawiera wiele informacji dotyczących wojny, np. próba odbicia Peety z rąk Kapitolu lub próba nadania transmisji z 13 dystryktu w kapitolońskiej telewizji. Za najlepszy moment uważam niełatwy wybór, przed którym staje Katniss. Musi zdecydować między Peetą a Gale’em, co nie jest proste.

Akcja powieści, w zależności od fragmentu, przebiega wolno lub szybko; oczywiście wolę wartki przebieg wydarzeń. Niektóre epizody nie są do przewidzenia i to jest w tej książce fantastyczne!

Czytanie trzeciej części „Igrzysk śmierci” przebiegało mozolnie, ale zakończyło się sukcesem. Z finału książki nie jestem zadowolony, po prostu czegoś mi w nim brakuje. Epilog mnie zawiódł, gdyż jest krótki i nie za bardzo zrozumiały dla mnie. Ponadto dzieje się około 15 lat po opisanych wcześniej wydarzeniach.

„Kosogłos”, podobnie jak dwie poprzednie księgi serii, był bestsellerem – długo nie schodził ze szczytu listy ,,New York Timesa”.

Jeżeli recenzja się wam spodobała, zapraszam do lektury. Powieść można nabyć w przystępnej cenie – około 20 zł.

To już wszystko. Zapraszam wkrótce do przeczytania recenzji prequelu trylogii.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Suzanne Collins
Tytuł: „Kosogłos”
Seria: „Igrzyska śmierci”, księga 3
Wydawnictwo: Media Rodzina
Miejsce i rok wydania: Poznań 2010

Więcej informacji:
„Kosogłos” – lubimyczytac.pl

Skip to content