Jak drobne zmiany w naszym zachowaniu zmieniają ludzi?

Recenzja książki „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dalego Carnegiego

Relacje międzyludzkie od zawsze są podstawą społeczeństw, a Ci, którzy opanowali sztukę rozmowy z drugim człowiekiem potrafią działać cuda. Jedną z osób, które się o tym przekonały jest Dale Carnegie, który prowadził mnóstwo wykładów na ten temat. Apogeum jego działalności było stworzenie książki pt. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi. Osiągnęła ona olbrzymi sukces – ponad 13 milionów sprzedanych egzemplarzy i zapewne drugie tyle zadowolonych klientów.

Sam format książki jest już interesujący – bardzo mały, a ponadto publikacja opiera się na prostocie, tak samo jak wiedza w niej zawarta. Mimo dosyć specyficznego tytułu, rady, jakie przekazuje Dale Carnegie, są bardzo przystępne i ponadczasowe. Książka jest podzielona na cztery części o różnej tematyce. Mimo to, kiedy ją czytałem, bardzo dużo wątków i metod spotykanych wcześniej, przeplatało się w treści.

Jak wiele już przeczytałem o relacjach międzyludzkich, tak lektura Carnegiego zdecydowanie poszerzyła moje horyzonty, jeżeli chodzi o rozmowy z innymi ludźmi. Polecam ją każdemu, kto chce zgłębić tajemnice sukcesu w życiu. Tajemnice te okazują się banalnie prostymi, tak jak np. zwykły, szczery uśmiech.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Dale Carnegie
Tytuł: „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”
Wydawnictwo: Studio EMKA
Miejsce i rok wydania: Warszawa 1993

Więcej informacji:
„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” – lubimyczytac.pl

Skip to content