Nieznane momenty

Recenzja książki „Zaginione historie” Johna Flanagana 

Książka ma na celu uzupełnienie niektórych wątków, o które fani prosili Johna Flanagana przez wszystkie lata. Można w niej odkryć wiele ciekawych historii, które ukazują dalsze losy bohaterów poszczególnych części serii głównej Zwiadowcy oraz jej kontynuacji.

Fragment publikacji jest wstępem do serii Zwiadowcy. Wczesne lata i do głównej fabuły. Są to takie części jak Hibernijczyk, opisujący losy młodszego Halta, czy też Śmierć bohatera. Pozostałe historie rozgrywają się podczas trwania opisywanych wydarzeń, to znaczy po powrocie bohaterów z dalekich krain z 10 księgi. Jest to na przykład Napuszona mowa i Najwyższy czas,

Z pozostałymi historiami zamieszczonymi w powieści jest podobnie. Są one zawarte w danej księdze lub zaraz po niej. Do każdego elementu fabuły autor dodał to, czego oczekiwali sympatycy jego prozy – dzieło powstało dzięki ich pytaniom.

Powieść Zaginione historie jest dość obszerna jak przystało na całą serię. Autor uzupełnił w niej braki, które powstały na przestrzeni wielu lat podczas tworzenia kolejnych tomów powieści. Moim zdaniem, zrobił to dość dobrze – przełożył oczekiwania wielbicieli na papier; oczywiście uczynił to w swoim stylu. Dzięki temu zainteresowani czytelnicy mogą dowiedzieś się wszystkiego na temat niedopowiedzianych wcześniej losów bohaterów.

Serdecznie polecam przeczytać tę ksiażkę – przede wszystkim ze względu na zaskakującą fabułę dopisaną przez autora.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: John Flanagan
Tytuł: „Zaginione historie”
Seria: „Zwiadowcy”, księga 11
Wydawnictwo: Wydawnictwo Jaguar
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2012

Więcej informacji :
„Zaginione historie” – lubimyczytac.pl

Skip to content