Ostry posmak życia

Recenzja książki Joanny Jagiełło pt. „Czekolada z chili”

Witajcie! Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki pt. „Czekolada z chili”. To druga część serii kawowej, pierwsza nosiła tytuł „Kawa z kardamonem”. Jeżeli nie czytałeś 1 części dzieła, polecam przeczytać jej recenzję (https://atb.zse.bialystok.pl/kawa-z-kardamonem/), a jak się Tobie spodoba, to również powieść. Tak więc nie przedłużajmy i zaczynajmy.

Trochę o akcji

Linka ma 16 lat. W jej życiu zaszły wielkie zmiany: po pierwsze matka i ojczym Linki [Adam i Ewa (ale się dobrali, prawda?)] rozstali się, a jej młodszy przyrodni brat Kaj bardzo to przeżywa; po drugie jej chłopak Adrian wyjechał do Londynu, więc nie pozostaje im nic innego jak związek na odległość i kontakt mailowy; po trzecie Linka dostała się do liceum artystycznego, a dzięki wyróżnieniu zdobytemu w konkursie zorganizowanym przez tę szkołę płaci połowę czesnego.

Ważnym faktem jest to, że jej rodziny nie stać na czesne, więc nasza bohaterka musi podjąć pracę, co nie będzie takie proste (na szczęście jest już w odpowiednim wieku, a to już plus).

Tymczasem w nowej klasie Linka próbuje się odnaleźć. Pierwszego dnia zaprzyjaźniła się z jakąś dziewczyną, a z czasem dołączyła do szkolnej gazetki.

U Natalii i Kaśki wszystko się układa – dostały się do ulubionych szkół.

Jak dalej się potoczą losy Linki? Zapraszam do przeczytania powieści.

Moja opinia

Publikacja liczy około 300 stron, ale dzięki nieco większej czcionce szybko się ją czyta. Akcja przebiega spokojnie. W żadnej książce, którą do tej pory przeczytałem (a było ich dużo) po opisie smutnego wydarzenia nie pojawił się zabawny moment. Wyjątek stanowi „Czekolada z chili”. Dziwne, ale tę scenę zapamiętałem najbardziej.

Utwór jest ciekawy. Do fabuły tego tomu Joanna Jagiełło dołączyła nowego bohatera, który bardzo ożywił akcję – dzięki niemu chętniej sięgałem po książkę. Jaka to postać? Sprawdźcie sami, czytając to dzieło.

Książka zasługuje na ocenę 8/10. Jest dobra, ale nie należy do najlepszych publikacji, jakie czytałem. Polecam powieść każdemu, kogo zaciekawiła moja recenzja. Warto przeczytać też następne części serii.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Joanna Jagiełło
Tytuł: „Czekolada z chili”
Seria: „Kawa z kardamonem”, t. 2

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura
Miejsce i rok wydania: Łódź 2013

Więcej na temat książki:
„Czekolada z chili” – lubimyczytac.pl

Skip to content