Ezio Auditore i jego droga

Recenzja książki „Assassin’s Creed. Bractwo” Olivera Bowdena


,,Assassin’s Creed. Bractwo” to ponownie genialnie przeniesiona historia gry na strony książki. Jest to druga część zarówno całej serii, jak i trylogii dotyczacej Ezia, już nie tak młodego byłego florenckiego szlachcica, teraz mistrza zakonu Asasynów.

Akcja książki

Historia książki toczy się w podupadłym Rzymie. Miasto leży w ruinach a na jego ulicach widać nędzę i cierpienie. Władza leży w rękach rodziny Borgiów. Jedynym człowiekiem zdolnym wyzwolić wieczne miasto spod ich jarzma jest Ezio Auditore da Firenze – mistrz Asasynów.

Niestety po uzyskaniu władzy w bractwie już starszy oraz bardziej doświadczony Asasyn nie ma za dużo wolnego czasu. Tym razem musi nie tylko zmierzyć się z papieżem Aleksandrem VI, ale też z jego synem Cesarem. Cesare Borgia, człowiek żądny władzy bardziej nawet niż jego ojciec, nie spocznie póki nie przejmie władzy w całej Italii. Żeby pokonać tak potężnego przeciwnika, Ezio jest zmuszony wykorzystać nie tylko swój cały potencjał, ale również zawrzeć nowe sojusze.

Moja opinia o książce

„Assassin’s Creed. Bractwo” to lektura, która pochłonęła mnie na długie godziny. Zarówno w pierwszej części serii, jak i w tej Oliver Bowden stanął na wysokości zadnia i idealnie przeniósł klimat XVI-wiecznego Rzymu.

Postacie są wyraźnie napisane. Motywy ich postępowania oraz determinacja są dobitne i przejrzyste. Bohaterowie posiadają jednak także swoje ukryte cechy, które poznajemy zagłębiając się w akcję książki.

Skracając recenzję do kilku słów: powieść powinna przypaść do gustu wielu osobom. Historia jest bogata w zwroty akcji oraz pełna nieoczywistych spójności.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Oliver Bowden
Tytuł: „Assassin’s Creed. Bractwo”
Seria: „Assassin’s Creed”, tom 2
Wydawnictwo: Insignis
Miejsce i rok wydania: Kraków 2010

Więcej informacji:
„Assassin’s Creed. Bractwo” – lubimyczytac.pl

Skip to content