Ile waży sklepienie niebieskie?

Recenzja książki „Klątwa tytana” Ricka Riordana

Powieść Ricka Riordana „Klątwa tytana” jest kolejną dotyczącą Percy’ego Jacksona. Przedstawia kolejne przygody głownego bohatera i jego przyjaciół.

Akcja książki zaczyna się w momencie, kiedy Percy dostaje wiadomość, że Grover znalazł dwóch nowych herosów, będących w niebezpieczeństwie. O pomoc w ich uratowaniu został poproszony główny bohater wraz z Annabeth – grecką półbogini oraz Talią – córką Zeusa, o czym dowiedział się póżniej. Percy zabija więc mantikora, który spada w przepaść razem z Annabeth, znajdującą się na jego plecach.

Percy jest zdruzgotany. Poprzysięga sobie, że ją odnajdzie. W drodze powrotnej do Obozu pomaga mu Apollo. Od boga dowiaduje się, że jego bliźniaczka Artemida wyruszyła zniszczyć potwora, którego tylko ona umie wytropić. Jej brat boi się o nią, ponieważ siostra może nie wygrać bitwy z monstrum. Tymczasem Percy w swoim śnie widzi spętaną boginię oraz Annabeth, dźwigającą nieboskłon Atlasa.

Powieść czyta się szybko, ale ta część nie sprawdzi się podczas zastoju czytelniczego, ponieważ jest dużo mroczniejsza. Pierwszy raz spotykamy się ze śmiercią dobrych postaci, a nie tylko bestii. Dodatkowo sama historia jest o wiele bardziej ponura.

Tym razem okładka nie zdradza, z czym spotkamy się w środku książki. Jest utrzymana w ciemnych kolorach, aby utrzymać nastrój.

Utwór nie został do tej pory zekranizowany. Można porównać go z mitem o Heraklesie.

Publikacja bardzo mi się podobała. Oceniam ją na 4/5, ponieważ autor uśmiercił 2 postacie, które bardzo lubiłam. Pomimo to, zamierzam wrócić do tej powieści, gdyż w tej części pojawia się Nico di Angelo, którego uwielbiam.

Jeżeli moja receznja spodobała się Wam, zachęcam do przeczytania książki.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Rick Riordan
Tytuł: „Klątwa tytana”
Seria: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, t. 3
Wydawnictwo: Galeria Książki
Miejsce i rok wydania: Kraków 2016

Więcej informacji:
„Klątwa tytana” – lubimyczytac.pl

Skip to content