Tam, gdzie wszystko się zaczęło

Recenzja książki „Bogowie i potwory” Shelby Mahurin

W końcu zdecydowałam się przeczytać finałowy tom. Mimo nieudanej wcześniejszej części, ta mnie mile zaskoczyła. Autorka miała pomysł na zakończenie. Czy to sprawiło, że mogę polecać tę serię? Nie, chyba że powiem, aby pominąć drugi tom.

Akcja w ksiażce

Poziom pisania Shelby Mahurin bardzo się poprawił w porównaniu z wcześniejszymi tomami; nie było momentu, kiedy chciałam pominąć rozdział. W końcu powieściopisarka odnalazła złoty środek. W tej publikacji nie boi się przedstawiać kilka następujących po sobie rozdziałów z jednej perspektywy, co dynamizuje utwór i nie nudzi czytelnika.

Drużyna nieubłaganie zbliża się do walki z Morgane. Podąża za Lou, która nie zachowuje się inaczej niż wcześniej; nikogo to nie dziwi, patrząc na wcześniejszą śmierć ich przyjaciela.

Bohaterowie

Postacie z poprzedniego tomu nareszcie zyskują charakter. Dostają też swoje właściwe miejsce w historii. Nowe, mimo krótkiego istnienia w książce, również wydają się żywe. Mają swoje motywacje i cele. Po bolesnej stracie bohaterowie są żądni zemsty, a Reid zostaje postawiony przed ciężkim wyborem, jakim jest poniesienie druzgocącej ofiary lub zgoda na śmierć wszystkich, którzy są mu bliscy. Dodaje to niesamowitej głębi dla historii.

Świat przedstawiony

W tej części poznajemy jeden nowy teren, w którym dzieją się wydarzenia istotne dla fabuły. Jest to miła odmiana w porównianiu z poprzednią książką, gdzie nowe miejsca nie odgrywały ważnej roli. Akcja jednak finalnie prowadzi do miejsca, w którym wszystko się zaczęło.

Podsumowanie

Ta książka była zaskakująco dobrym zakończeniem cyklu. Niesmak z wcześniejszego tomu został złagodzony. Jeżeli szukasz romansu fantasy, to jest seria, jaka naprawdę przypadnie ci do gustu. Przedstawia realistyczny romans, który nie jest toksyczny, co jest dość trudne do znalezienia w popularnych powieściach.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Shelby Mahurin
Tytuł: „Bogowie i potwory”
Seria: „Gołąb i wąż, t. 3
Wydawnictwo: We need YA
Miejsce i rok wydania: Poznań 2022

Więcej informacji:
„Bogowie i potwory” – ubimyczytac.pl

Skip to content