Czy koniec oznacza nowy początek?

Recenzja książki „Ostatni Olimpijczyk” Ricka Riordana

Rick Riordan, jak już wspomniałam we wcześniejszej recenzji, jest znany z mitologicznych opowieści. Miesiąc temu ukazało się jego najnowsze dzieło, napisane z Markiem Oshiro, pod tytułem „Słońce i gwiazda. Opowieść o Nicku Di Angelo”. Dzisiejsza recenzja natomiast dotyczy 5, ostatniego, tomu serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” pt. „Ostatni Olimpijczyk”, którego głównym tematem jest chęć zniszczenia świata przez Pana Czasu.

Fabuła

Z poprzedniego tomu wiemy, że Kronos przejął ciało Luka i teraz chce podbić cały świat oraz zniszczyć bogów.

W tej części Percy Jackson ma już 16 lat. Dowiaduje się o przepowiedni, która mówi, że może on albo uratować Olimp, albo doprowadzić do jego upadku. Jest tym przerażony. Jakby tego było mało, dręczą go koszmary, w których główną rolę odgrywa Pan Czasu. Aby z nim wygrać, chłopak musi zaryzykować i stanąć do walki. Czy będzie gotowy stracić życie dla większego dobra?

Akcja i bohaterowie

Akcja jest szybka, dzięki czemu nie można oderwać się od powieści. Momentalnie się zmienia, co niejednokrotnie zaskakuje czytelnika; czasami nie wiemy, gdzie znajdują się bohaterowie.

W utworze pojawia się wiele postaci, które były tylko wspomniane we wcześniejszych tomach. Wpływa to na lepsze i pełniejsze wyobrażenie sobie świata przedstawionego.

Moja opinia

Okładka książki przypomina mi Percy’ego na pegazie o imieniu Mroczny. Moim zdaniem, trafnie odzwierciedla treść powieści.

„Ostatni Olimpijczyk” jest napisany prostym, niewyszukanym językiem, a liczne dialogi dynamizują akcję. Stanowi wyciskacz łez, jeśli czytelnik przywiązał się do postaci. Tę część oceniam na 5/5 gwiazdek.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do przeczytania powieści. Jeśli tak, jest ona dostępna w księgarniach oraz na Legimi.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Rick Riordan
Tytuł: „Ostatni Olimpijczyk”
Seria: „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”, t. 5
Wydawnictwo: Galeria Książki
Miejsce i rok wydania: Kraków 2013

Więcej informacji:
„Ostatni Olimpijczyk” – lubimyczytac.pl

Skip to content