Rewelacyjnie przeniesiona historia

Recenzja książki „Assassin’s Creed. Renesans” Olivera Bowdena

„Assassin’s Creed” to znana na całym świecie seria gier, stworzona przez francuskie studio gier Ubisoft Entertainment SA. Przedstawia odwieczną walkę dwóch bractw Asasynów, czyli wyszkolonych skrytobójców, walczących o wolność ludzi, oraz templariuszy, dążących do zniewolenia ludzkości.

Pisarzem, który podjął się opisania rzeczywistości zaprezentowanej w grach jest Brytyjczyk Oliver Bowden. Pisarz swoją pierwszą książkę wydał w 1984 roku, natomiast pierwszą publikację z serii „Assassin’s Creed” w 2009 roku. Aktualnie mieszka w Paryżu.

Akcja książki

Głównym bohaterem powieści jest młody szlachcic Ezio Auditore da Firenze, pochodzący z Florencji. Ezio ma dwóch braci Fredrico i Petruccia oraz siostrę Claudię. Prowadzi sielankowe życie. Jeśli nie wykonuje żadnych zadań dla swojego ojca Giovaniego lub nie pomaga matce Marii, to większość dnia spędza na włóczeniu się po mieście oraz wydawaniu oszczędności na kobiety i wino.

Jednak taki stan rzeczy wkrótce się kończy. Dnia 28 XII 1476 roku dotychczasowe życie Ezia zostaje zniszczone, a on przyrzeka zemstę na ludziach za to odpowiedzialnych. Jest to dzień przełomowy w jego życiu. Dzięki niemu, po niedługim czasie, odkrywa sekret swojego ojca oraz w przyszłości pozostawi po sobie ślad w odwiecznej walce Asasynów z templariuszami…

Moja opinia o książce

„Assassin’s Creed. Renesans” jest doskonale napisaną książką, zresztą jak wszystkie powieści z tej serii. Oliver Bowden świetnie przeniósł klimat i historię z gier na kartki papieru. Jest to naprawdę dobrze wykonane dzieło.

Postacie oraz relacje między nimi są idealnie skopiowane ze świata gry. Cała historia jest spójna i naprawdę wciągająca. Zapewnia wspaniałą rozrywkę na kilka godzin lektury.

Dużą zaletą recenzowanej powieści, a także innych publikacji z tej serii, jest połączenie wydarzeń fantastycznych z prawdziwymi. W „Assassin’s Creed. Renesans” spotkamy np. historyczną postać Leonarda Da Vinci. Analogiczna sytuacja występuje też w grach.

Podsumowując, książka mnie zachwyciła. Jestem pewny, że spodoba się wszystkim fanom fantasy oraz przygodowych gier akcji.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Oliver Bowden
Tytuł: „Assassin’s Creed. Renesans”
Seria: „Assassin’s Creed”, tom 1
Wydawnictwo: Insignis
Miejsce i rok wydania: Kraków 2010

Więcej informacji:
„Assassin’s Creed. Renesans” – lubimyczytac.pl

Skip to content