Każdy ma prawo do smutku i innych emocji

Recenzja książki „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?” Marka Sekielskiego i Małgorzaty Serafin

O książce „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?” po raz pierwszy usłyszałam w reklamie na Instagramie. Jej opis bardzo mnie zaciekawił i zachęcił do przeczytania, a treść bardzo mnie zainteresowała.

Treść publikacji

Już na wstępie reportaż przykuwa uwagę zaskakującą sprzecznością. Autorzy, Małgorzata Serafin i Marek Sekielski, zapraszają czytelnika do podróży przez labirynt myśli i emocji związanych z tematem depresji i życia. Podchodzą do tematu z wrażliwością i głębią, przedstawiając zarówno własne przeżycia, jak i historie innych osób. Ich narracja jest szczera, bezkompromisowa i niezwykle osobista. Autentyczność, z jaką opisują swoje doświadczenia, sprawia, że czytelnik może się łatwo z nimi utożsamić.

Pisarze nie tylko zajmują się tematem depresji, ale również innymi zaburzeniami psychicznymi. Stawiają pytania o sens życia, samorealizację i znaczenie relacji międzyludzkich. Umożliwiają czytelnikowi refleksję, oferując zarówno wsparcie, jak i inspirację.

Dodatkowo zwracają uwagę na depresję i problemy psychiczne mężczyzn. Próbują wyjaśnić, dlaczego mężczyźni nie chcą mówić o uczuciach i sami przed sobą potrafią zaprzeczać swoim problemom i ich sile.

Moja opinia oraz podsumowanie

Nie jest to lekka lektura, ale z pewnością jest to lektura potrzebna. „Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?” to książka zarówno dla tych, którzy sami walczą z depresją, jak i dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć tę chorobę i wsparć bliskich w ich trudzie. To ważny głos w dyskusji o zdrowiu psychicznym, zasługujący na uwagę i refleksję.

Moim zdaniem, bardzo dużo rozjaśnia i w prosty sposób tłumaczy czytelnikowi, w jaki sposób radzić sobie z problemami zdrowotnymi. Dzięki przywołanym w reportażu przykładom z życia łatwiej jest poczuć to, co czują osoby chore i je zrozumieć.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Marek Sekielski i Małgorzata Serafin
Tytuł: ,,Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?”
Wydawnictwo: Agora
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2023

Więcej informacji:

Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?” – lubimyczytac.pl

Skip to content