Zagadkowy przystojniak

Recenzja książki „The Mysterious Hunk” Kornelii Pierz

Kornelia Pierz pisze w zasadzie od zawsze, lecz „The Mysterious Hunk” jest jej debiutem. Kobieta jest raczej znana z platformy Wattpad, na której publikuje swoje opowieści pod pseudonimem @twentymilliondollars. Studiuje finanse i rachunkowość.

Bohaterowie i akcja

Główną bohaterką powieści jest Haley Moore, która czyta bardzo dużo książek i poprawia wciąż spadające jej z nosa okulary. Jej priorytetem jest nauka. W szkole stara się być anonimowa. Ma tylko dwie przyjaciółki – są to Kathrine Clark i Maia Davis.

Lojalność jest dla Haley ważna, dlatego gdy tylko dowiaduje się, że ktoś złamał serce jej przyjaciółki, postanawia się zemścić. I w taki właśnie sposób podpada u szkolnego bad boy’a.

Cameron Sanders jest kapitanem szkolnej drużyny koszykówki; dziewczyny szaleją na jego punkcie. Po upokorzeniu przez Haley nie zamierza tego po prostu zostawić; chce zniszczyć dziewczynę i sprawić, aby do końca życia zapamiętała lekcję, której jej udzieli.

Główna bohaterka przedstawiona jest jako osoba niezdarna, a kłopoty, które ze sobą przynosi są opisane w taki sposób. że powodują pojawianie się uśmiechu na twarzy.

Moja historia

Powieść jest ze mną praktycznie od zawsze. To od niej zaczęłam moją historię z platformą Wattpad (w wieku 13 lat); wówczas książka była jeszcze niedokończona i zawieszona. Czekałam aż 5 lat na jej wznowienie.

Kiedy dowiedziałam się, że zostanie wydana drukiem byłam podekscytowana. Publikacja jest słodkim romansem, który w niektórych momentach dotyka trudniejszych tematów. Liczy niemało, bo 492 strony. Z sentymentu do niej wracam, dlatego ma u mnie 5 gwiazdek.

Podsumowanie

Polecam tę książkę osobom, które lubią się pośmiać przy czytaniu. Jeśli zainteresowałam cię choć trochę, zapraszam do czytania. Jako ciekawostkę podam, że na platformie Wattpad aktualnie jest publikowana druga część powieści.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Kornelia Pierz
Tytuł: „The Mysterious Hunk”
Wydawnictwo: Jaguar
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2023

Więcej informacji:
„The Mysterious Hunk” – lubimyczytac.pl

Skip to content