Wysoka wrażliwość to dar

Recenzja książki Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia Elaine N. Aron

Elaine N. Aron wydała już niejedną książkę na temat wysokiej wrażliwości. Jest to bardzo obszerny temat. Na rynku księgarskim dostępnych jest wiele pozycji, które go poruszają, ale nikt nie zrobił tego tak dokładnie jak wspomniana pisarka.

W odróżnieniu od publikacji E.N. Aron Wysoko wrażliwi – jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza książka Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia jest zbiorem ćwiczeń. Zawiera przydatną wiedzę, ale przeważają w niej zadania, które warto wykonać. Są one skonstruowane w ten sposób, żeby nakłonić czytelnika do przemyśleń i spojrzenia w głąb siebie.

Na co dzień współczesny człowiek nie ma zbyt wiele czasu na analizy i głębokie rozważania na temat siebie, swojego otoczenia, dzieciństwa, pracy i innych ważnych spraw. Książka jest podzielona tematycznie. Autorka chce, aby czytelnik mógł wyrazić siebie i zapisać swoje refleksje. W ten sposób zostają utrwalone i można do nich wrócić w innym czasie.

Przyznam szczerze, że nie wykonałam wszystkich ćwiczeń. Jest ich bardzo dużo i nie każdy temat był dla mnie interesujący. Uważam, że to typowe dla publikacji tego typu. Książka ma prawie 500 stron, więc trudno byłoby wykonać wszystkie zadania. Sama autorka wspomina, że można pomijać ćwiczenia albo wracać do nich później. Te, które wykonałam uznaję za bardzo przydatne. Pozwoliły mi poukładać własne myśli i z innej perspektywy spojrzeć na wiele wydarzeń. Przy niektórych z nich doszłam do ciekawych wniosków, a przy innych odczułam ulgę. Niestety miejsca na zapiski jest stosunkowo niewiele. Trzeba pisać małymi literami, jeśli chcemy zmieścić wszystkie nasze przemyślenia.

Osobiście polecam tę publikację, ale przygodę z zagłębianiem się w wysoką wrażliwość zaczęłabym od innych pozycji autorstwa Elaine N. Aron. Łatwiej jest zastanawiać się nad samym sobą, kiedy zrozumiemy jak wielkie znaczenie ma emocjonalność.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Elaine N. Aron
Tytuł: „Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia”
Wydawnictwo: Feeria
Miejsce i rok wydania: Łódź 2020

Więcej informacji:
„Naucz się kochać wysoką wrażliwość. Ćwiczenia” – lubimyczytac.pl

Skip to content