Wybraniec z sierocińca

Recenzja książki Ruiny Gorlanu Johna Flanagana

Głównym bohaterem powieści Johna Flanagana „Ruiny Gorlanu” jest Will. Ma ciemne włosy, jest niski i chuderlawy. Nie posiada rodziców, niestety. Żyje i uczy się na zamku Redmont wraz z czwórką pozostałych członków sierocińca: Horacem, Georgem, Alyss i Jenny.

Ambicją Willa jest dostanie się do szkoły rycerskiej sir Rodneya, mistrza sztuk rycerskich. W dalszych wydarzeniach zostanie odsłonięty wybór mistrza, u którego młodzi ludzie będą pobierać nauki.

Warto podkreślić, że nastąpi nieoczekiwany wybór.

Pojawi się dodatkowa osoba, o której tylko krążą plotki i zabobony pośród mieszkańców Araluenu. Rozbudziłem Twoją ciekawośc? To dobrze! Sięgnij do książki, by przekonać się, kim jest tajemniczy nowy bohater,

W kilku pierwszych rozdziałach możemy zapoznać się z postaciami, ich charakterami i wyglądem. Każda ma swoje specyficzne umiejętności oraz zainteresowania, na przykład George lubi zajmować się papierologią, a Jenny – gotować. Dalsza część książki przedstawia początki nauki dzieci z sierocińca, wybranych przez mistrzów.

Moje odczucia na początku lektury były dość sceptyczne, lecz wraz ze wzrastającą liczbą przeczytanych stron rosła też chęć przeczytania ich więszkej ilości. Ciekawy jestem, czy też będziesz miał/miała podobne odczucia.

Barwne postacie, wartka akcja i niesamowite jej zwroty fanom fantasy z pewnością przypadną do gustu. Miłego czytania!

Opis bibliograficzny książki:
Autor: John Flanagan
Tytuł: „Ruiny Gorlanu”
Seria: „Zwiadowcy”, księga 1
Wydawnictwo: Wydawnictwo Jaguar
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2011

Więcej informacji:
Ruiny Gorlanu” – lubimyczytac.pl

Skip to content