Twórz prezentacje jak Steve Jobs!

Recenzja książki „Steve Jobs. Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością” Cermine Gallo

Każdy z nas zna Steve’a Jobsa oraz jego legendarne przemówienia. Zawsze potrafił zachwycić widownię i sprawić, że o produktach Apple mówiono we wszystkich mediach. Premiery nowych produktów zawsze zamieniał w show – w końcu tym były jego prezentacje – którego nie da się zapomnieć.

Mi najbardziej w pamięci zapadł Macworld z 2007 roku, na którym po raz pierwszy światło dzienne ujrzał iPhone. Postanowiłem, że muszę poznać werbalne i niewerbalne techniki Jobsa! Tak oto chwyciłem za książkę „Steve Jobs. Sztuka prezentacji,,,”.

Publikacja podzielona jest akty oraz sceny, jak prawdziwe przedstawienie – na wzór pokazów rodem z Macworlda. Za to w każdym z nich mamy przedstawioną historię jak Steve Jobs przygotowywał swoje przemówiania – jakich sztuczek perswazyjnych używał, co według niego było niezbędne do przygotowania dobrej prezentacji.

Cały akt jest poświęcony slajdom – jak ich nie tworzyć oraz co mają zawierać. Zawsze mnie zachwycał minimalizm prezentacji Jobsa i zgranie z tym, co mówi. Po przeczytaniu tego aktu, przeglądając swoje stare prezentacje, nie mogłem na nie patrzeć! Czym prędzej wyrzuciłem je do cyfrowego kosza i już nigdy więcej nie mam zamiaru stworzyć czegoś tak nudnego. Zrozumiałem, dlaczego na praktycznie każdej prezentacji pokazywanej podczas lekcji czy wykładu można zasnąć.

Jestem zdecydowanie zadowolony, że przeczytałem tę lekturę – dowiedziałem się, jak prowadzić prezentacje oraz jak sprawić, żeby były naprawdę ciekawe! Zdecydowanie polecam książkę „Steve Jobs. Sztuka prezentacji…” każdemu, kto chciałby zostać mistrzem w tym fachu i zrozumieć, jakim cudem Jobs zachwycał cały świat tak prostą sprawą, jak przedstawienie nowego produktu firmy z elektroniką.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Carmine Gallo
Tytuł: „Steve Jobs. Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością”
Wydawnictwo: Wydawnictwo Znak litera nova
Miejsce i rok wydania: Kraków 2018

Więcej informacji:
„Steve Jobs. Sztuka prezentacji. Jak świetnie wypaść przed każdą publicznością” – lubimyczytac.pl

Skip to content