Rozwiązywać zagadki, czy być nimi?

Recenzja książki „The Inheritance Games” Jennifer Lynn Barnes

Niedawno, po dłuższym zastoju, powróciłam do czytania. „The Inheritance Games” Jennifer Lynn Barnes jest książką, którą przeczytałam jako jedną z pierwszych po przerwie i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Z tym tytułem spotkałam się, przeglądając TikToka i stwierdziłam, że zaryzykuję. Jest to pierwszy tom trylogii o tym samym tytule.

O autorce

Jennifer Lynn Barnes, zwana Jen, jest amerykańską autorką uznawaną przez krytyków. Pisze kryminały, sensacje, thrillery, młodzieżówki i publicystykę literacką. Ukończyła studia magisterskie z psychologii, psychiatrii i kognitywistyki. Jest absolwentką Uniwersytetu Cambridge, gdzie była stypendystką Programu Fulbrighta i Yale University, i uzyskała tytuł doktora. Pracuje jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie w Oklahomie jako psycholog i profesjonalny pisarz. Więcej informacji o autorce znajduje się m.in. na stronie lubimycztac.pl.

Fabuła

Młoda dziewczyna, Avery Kylie Grambs, kończąca liceum, która robi wszystko, by dobrze się uczyć i nie rzucać w oczy. Pewnego dnia zostaje wezwana do dyrektora, gdzie dowiaduje się, że została uwzględniona w testamencie pewnego miliardera. Nagle musi stawić czoła jego czterem wnukom, całej rodzinie i mediom. By znaleźć jakiekolwiek odpowiedzi, musi rozwiązać zostawione przez staruszka zagadki znajdujące się w ogromnej rezydencji pełnej sekretnych korytarzy i oczywiście łamigłówek.

Moja opinia

Ponieważ gustuję w romansach, recenzowana powieść była przyjemną i pozytywną odmianą. Cała fabuła zaskakuje i niesamowicie trzyma w napięciu (przynajmniej trzymała mnie). Dawno nie czułam tylu emocji podczas czytania i od razu zapisałam sobie tę książkę do ulubionych. Zamierzam kupić kolejne tomy i zatracić się w tej historii dalej.

„The Inheritance Games” oczywiście bardzo polecam, szczególnie osobom młodym.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Jennifer Lynn Barnes
Tytuł: „The Inheritance Games”
Seria: „The Inheritance Games”, tom I
Wydawnictwo: Media Rodzina
Miejsce i rok wydania: Poznań 2022

Więcej informacji:
„The Inheritance Games” – lubimyczytac.pl

Skip to content