Noże, krew i welboty

Recenzja książki „Smoczy szlak. Wejście” Leszka Bigosa

„Smoczy szlak. Wejście” Leszka Bigosa to powieść z serii „Smoczy szlak” z podgatunku dark fantasy, którą polecam.

Opowiada o nietypowym złodzieju Yasperze – elfie z zakrytą do połowy twarzą. Nasz bohater otrzymuje zlecenie od bardzo ważnej osobistości w państwie. Warto podkreślić, że jest pilnowany przez dwóch powierników zleceniodawcy, a nieraz nawet przytrzymywany siłą, w celu uniemożliwienia mu ucieczki.

W książce znajdują się opisy bardzo brutalnych i niemoralnych wydarzeń. Idealnym przykładem jest tragiczna scena napadu na jubilera Henniga Kidruka dokonana przez Yaspera i jego dwóch elfich współpracowników oraz oczekiwany okup.

Czytanie „Smoczego szlaku” było dla mnie bardzo przyjemnym zajęciem, zwłaszcza wieczorami. O takiej porze bardzo łatwo mogłem poczuć mroczny klimat powieści. Polubiłem Yaspera, zwłaszcza dlatego, że jest szwarccharakterem i bezwzględnym zabójcą z okazjonalnymi przebłyskami dobroci.

Podsumowując powieść, mogę stwierdzić, że większość postaci jest dobrze napisana. Każdy dialog jest naturalny, dzięki czemu nie męczy czytanie wypowiedzi poszczególnych bohaterów. Fabuła posiada wiele wątków niewyjaśnionych i niedokończonych, z tego powodu kolejne tomy mają duży potencjał na przebicie tego już bardzo wartościowego dzieła.

Książka jest niezwykle interesująca od początku do końca. Zakończenie natomiast jest wyjątkowo bolesne, dlatego powieść oceniam na 7/10.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Leszek Bigos
Tytuł: „Smoczy szlak. Wejście”
Seria: „Smoczy szlak”, t. 1
Wydawnictwo: Platinum Story
Miejsce i rok wydania: Kraków 2021

Więcej informacji:
„Smoczy szlak. Wejście” – lubimyczytac.pl

Skip to content