Przypadkowy pocałunek

Recenzja książki „The Love Hypothesis” Ali Hazelwood

Ali Hazelwood to pseudonim autorki publikującej w języku angielskim. Powieść „The Love Hypothesis” jest jej pierwszą publikacją, która ukazała się po polsku. Pisarka jest profesorem neurobiologii w Stanach Zjednoczonych. Urodziła się i wychowała we Włoszech. Ma męża i dwa koty, uwielbia nutellę oraz kucyki.

Warto wspomnieć, że główne bohaterki książek Ali Hazelwood pracują na uczelni bądź na polach STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

Recenzowana powieść opowiada o 28-letniej Olive Smith – doktorantce na Wydziale Biologii Uniwersytetu Stanforda. Kobieta jest tuż po rozstaniu ze swoim chłopakiem Jeremym. Aby udowodnić to swojej przyjaciółce Ahn, postanawia pocałować pierwszego napotkanego mężczyznę. Okazuje się nim doktor Adam Carlsen – wykładowca pracujący na wspomnianej uczelni. Po tym incydencie podejmuje wraz z nim decyzję, że będą udawać parę przez 3 miesiące. Oczywiście przyniesie im to korzyści, ale będzie prowadziło też do wielu komicznych sytuacji.

Powieść przeczytałam w ciągu jednego dnia. Na początku podchodziłam do niej nieufnie, ponieważ widziałam dużo spoilerów i uważałam, że kolejny raz trafię na oklepany temat, jakim jest udawany związek. Dlatego czytając ją, nie spodziewałam się fajerwerków. Oczywiście książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Niestety ma jeden minus, mianowicie w niektórych momentach miałam wrażenie jakby główna bohaterka miała nie 28 lat, a 4. Jej zachowanie było bardzo dziecinne, często uciekała przed poważnymi problemami, zamiast je rozwiązać. Ponadto bardzo umniejszała swoją wartość, co było przykre.

Chcę jeszcze wspomnieć o okładce, ponieważ jest ona świetnie dobrana do opisanej w książce historii. Grafika zawiera wiele szczegółów, dzięki którym można domyśleć się, jaka jest zawartość treści.

Moja ocena to 4 na 5 gwiazdek. Mimo to, uważam jednak, że warto ją przeczytać. Być może pokochacie tę historię. Jest to świetna książka na jesienne wieczory. Jeśli choć trochę zachęciłam Was do czytania, to książka dostępna jest w bibliotekach, księgarniach oraz na Legimi.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Ali Hazelwood
Tytuł: „The Love Hypothesis”
Wydawnictwo: Muza
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2022

Więcej informacji:
„The Love Hypothesis” – lubimyczytać.pl

Skip to content