Książka wyjęta ze świata gry

Recenzja książki Srebrne oczy Scotta Cawthona i Kiry Breed-Wrisley

Z tą książką pierwszą styczność miałem wtedy, kiedy czytał ją mój wujek. Pożyczyłem ją od niego i po przeczytaniu pierwszych 20 stron stwierdziłem, że nie jest dla mnie. Jednak dwa lata później, gdy natrafiłem na nią w bibliotece, nie mogłem się powstrzymać od wypożyczenia jej i przeczytałem ją od razu po powrocie do domu.

Powieść stanowi pierwszy tom trylogii o tym samym tytule, czyli Srebrne oczy, autorstwa dwóch amerykańskich twórców – Scotta Cawthona (dewelopera gier wideo) i Kiry Breed-Wrisley (pisarki), którzy nawiązali do uniwersum serii niezależnych gier komputerowych Five Night’s at Freddy’s. 

Fabuła

Bohaterką utworu jest Charlie. Po latach wraca wraz z przyjaciółmi do miasteczka Hurricane, w którym kiedyś mieszkała, aby uczcić pamięć kolegi, zaginionego 10 lat wcześniej w pizzerii jej ojca. Dziewczyna stara się wyprzeć z pamięci wspomnienia z tamtego czasu, jednak powrót do tego samego miejsca rozdrapuje kilka starych ran. W takim momencie człowiek aż chciałby się przytulić do starej zabawki z dzieciństwa, jednak może ona okazać się inna niż ją pamiętamy…

Moja opinia

Książka ma dość nudny początek, jednak w miarę postępu fabuły zaczyna wciągać czytelnika coraz bardziej. Kiedy wypożyczyłem ją, myślałem że poczytam sobie chwilę przed snem, ale pochłonęła mnie ona do tego stopnia, że nie zasnąłem dopóki jej nie skończyłem. Rano wstałem niewyspany, ale nie żałowałem ani jednej minuty spędzonej z tą książką w rękach.

Szczególnie polecam ją za barwne opisy, które pozwalają wyobrazić sobie opisywaną scenerię oraz nastrój, jaki tam panuje. Myślę, że powieść spodoba się każdemu fanowi książek detektywistycznych i horrorów.

Opis bibliograficzny książki: 
Autor: Scott Cawthon i Kira Breed-Wrisley
Tytuł: „Srebrne oczy”
Seria: „Five nights at Freddy’s”, tom I
Wydawnictwo: Feeria Young
Miejsce i rok wydania: Łódź 2023


Więcej informacji:
Srebrne oczy” – lubimyczytac.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content