Koniec przygód Aditorre

Recenzja książki „Assassin’s Creed. Objawienia” Olivera Bowdena

,,Objawienia” to ostatnia część trylogii przygód teraz już z lekka leciwego Ezio Auditore da Firenze. Nasz główny bohater jest już od dłuższego czasu mistrzem zakonu Asasynów, jednak najbliższa potyczka będzie najtrudniejsza, a jej stawka najwyższa.

Akcja książki

Tym razem akcja książki dzieje się na Bliskim Wschodzie, w miejscu, gdzie powstało bractwo. Ezio trafia do Konstantynopola, serca Imperium Osmańskiego, gdzie poznaje inny odłam bractwa oraz uczy się ich technik walki.

Głównym zadaniem Asasyna jest odnalezienie starożytnej twierdzy zakonu w masywie Masjaf. Musi odbić ją z rąk templariuszy, aby ci nie mogli poznać wiedzy i tajemnic zbieranych i ukrywanych w twierdzy przez pokolenia Asasynów, wiedzy, która – jak się okaże – może zagrozić całemu światu. Doświadczony Ezio użyje wszystkich dostępnych środków, żeby pokonać wroga, przeżyje również wspomnienia własnych przodków…

Moja opinia o książce

„Objawienia” to wciągająca na długie godziny książka z wieloma zwrotami akcji oraz interesującymi scenami walki. Jest to lektura w świetny sposób przenosząca klimat gry komputerowej na papier. Jak w każdej powieści z tej serii postacie są świetnie napisane a poznawanie sekretów bractwa pozwala nam się z nim bardziej zżyć.

Skracając recenzję do minimum, jest to powieść, która spodoba się zarówno osobom zakochanym w grach z serii Assassin’s Creed, jak i tym, którzy nie mieli z tym cyklem książkowym nigdy styczności.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Oliver Bowden
Tytuł: „Assassin’s Creed. Objawienia”
Seria: „Assassin’s Creed”, tom 3
Wydawnictwo: Insignis
Miejsce i rok wydania: Kraków 2011

Więcej informacji:
„Assassin’s Creed.
Objawienia” – lubimyczytac.pl

Skip to content