Jedna iskra może wzniecić pożar

Recenzja książki W pierścieniu ognia” Suzanne Collins

Pamiętacie Katniss z „Igrzysk śmierci” – pierwszej części trylogii pod tym samym tytułem? Jeśli tak, to zapraszam do czytania.

Książka „W pierścieniu ognia” jest drugim tomem trylogii „Igrzyska śmierci”. Jej główna bohaterka Katniss Everdeen, po tym jak wraz z Peetą wygrała igrzyska, ma odbyć Tournée Zwycięzców w każdym z 12 dystryktów. Rozpoczyna od 11. dystryktu, a kończy na Kapitolu. Masz ochotę dowiedzieć się, co się stało w każdym z 13 miejsc? – koniecznie sięgnij po książkę.

Po tournée zaczynają się przygotowania do jubileuszowych 75. Głodowych Igrzysk. Na tę okazję od 75 lat czekają koperty zawierające niezbędne informacje.

Na 50. igrzyskach, podczas których królował Haymitch (mentor Katniss i Peety) liczba trybutów została podwojona. Podczas dożynek (losowanie trybutów do igrzysk), Prezydent Kapitolu Snow otwiera kopertę, by przekazać wieść, że wszyscy zwycięzcy igrzysk będą losowani.

Zainteresowałem fabułą? Mam taką nadzieję. Wystarczy tylko wziąć książkę do ręki, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się później.

Powieść „W pierścieniu ognia” wciąga jeszcze bardziej niż pierwsza część cyklu „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins. Zawiera nieoczekiwane zwroty akcji i końcówkę zapierającą dech w piersiach. Wywołuje silne uczucia i chęć zgłębiania treści z każdą przeczytaną kartką.

Czytając ją, towarzyszyły mi różne emocje. Ciekaw jestem, czy po lekturze części drugiej bestsellerowej trylogii będziecie mieli podobne odczucia.

Opis biograficzny książki:
Autor: Suzanne Collins
Tytuł: „W pierścieniu ognia”
Seria: „Igrzyska śmierci”, tom 2
Wydawnictwo: Media Rodzina
Miejsce i rok wydania: Poznań 2009

Więcej informacji:
„W pierścieniu ognia” – lubimyczytac.pl

Skip to content