Instrukcja do życiowej radości?

Recenzja książki „Życie. Instrukcja obsługi” ks. Piotra Pawlukiewicza

Ostatnio, przeglądając różne książki związane z psychologią, natrafiłem na publikację ks. Pawlukiewicza. Zainteresowała mnie swoją okładką i skłoniła do przeczytania treści, którymi autor chce się ze mną podzielić.

Tytuł

Najpierw moją uwagę skoncentrował sam tytuł, który teraz jest mocno poszukiwany przez ludzi. Szukamy różnych poradników, instrukcji, jak mieć lepsze życie, jak się zmienić czy jak osiągnąć sukces; najlepiej szybko. Muszę tutaj zaznaczyć, że to nie jest zwykła instrukcja. Jest to książka, dzięki której możesz lepiej zrozumieć swoje życie i jego podstawowe aspekty, np. miłość czy nadzieję. Jest to przewodnik, który z pewnością poruszy i skłoni do refleksji nad własnym zachowaniem czy wyborami.

Fabuła

Przechodząc dalej do treści, tworzącej instrukcję, ks. Pawlukiewicz w ciekawy, przejrzysty i prosty sposób opisuje życiowe doświadczenia, dzieląc je na zorganizowane rozdziały. Książka, pomimo że opiera się na wartościach chrześcijańskich i nawiązuje do religii, jest przystępna. Każdy czytelnik, niezależnie od tego, czy jest osobą wierzącą, czy nie, może znaleźć interesujący temat, poruszany przez autora. Przesłanie płynące z tego poradnika może dotrzeć do czytelnika i zmienić jego perspektywę patrzenia na własne życie, pokazując praktyczne rozwiązania.

Ocena

Podsumowując, publikacja ks. Pawlukiewicza zawiera różne tezy, z którymi można się zgodzić lub nie. Znajdziemy w niej wiele wartościowych porad i rozwiązań. Możemy oczywiście zastosować je w naszym życiu. Jest to książka zdecydowanie zasługująca na uwagę i warta przeczytania w celu znalezienia odpowiedzi na nasze problemy; zawiera zrozumiałe wskazówki odnośnie do naszego życia. Ksiądz pokazuje, że głębsza refleksja nad prostymi zagadnieniami takimi jak nadzieja czy cierpienie, z którymi mamy do czynienia nas na co dzień, może być pomocna w przeciwstawieniu się codziennym trudnościom w dążeniu do lepszego życia.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz
Tytuł:
Życie. Instrukcja obsługi
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Znak
Miejsce i rok wydania: Kraków 202
2

Więcej informacji:
„Życie. Instrukcja obsługi” – lubimyczytac.pl

Skip to content