Czy śmierć zmienia nasz światopogląd?

Recenzja książki „The Boy She Hates” Stacey Marie Brown

Stacey Marie Brown jest miłośniczką gorących fikcyjnych bad boys (niegrzecznych chłopców) oraz sarkastycznych bohaterek. Autorka dorastała w północnej Kalifornii, gdzie na rodzinnej farmie hodowała zwierzęta i jeździła konno. Jest wolontariuszką pomagającą zwierzętom. Lubi podróże, programy telewizyjne, pisanie, projektowanie i łucznictwo. Książka „The Boy She Hates” jest jej pierwszą publikacją wydaną w Polsce. Stanowi pierwszy tom serii „Blinded Love”. Niedawno Wydawnictwo NieZwykłe Zagraniczne podało informację, że ukaże się drukiem kolejna część cyklu o dalszych losach bohaterów.

Powieść opowiada o 17-letniej dziewczynie Jaymerson, która ma wszystko, także cudownego chłopaka, a oprócz tego jest popularna. Jednak traci to podczas jednej nocy – ona, jej chłopak oraz jego brat bliźniak, którego bohaterka nienawidzi, mają wypadek samochodowy. Od tego zdarzenia nic nie jest takie jak wcześniej. Jej ukochany Colton umiera, a jego brat Hunter i ona są w ciężkim stanie. Na szczęście nic im już nie zagraża. Po wyjściu ze szpitala zachowanie Jaymerson się zmienia. Dziewczyna ma dość udawania kogoś, kim nie jest. Jeśli chcecie wiedzieć, co było dalej, polecam zajrzeć do książki.

Historia napisana jest prostym językiem, szybko się ją czyta. Porusza trudny temat tracenia tego, co mamy; zmusza też do zadania sobie pytań: czy warto udawać kogoś, kim nie jesteśmy, aby zadowolić innych? Czy śmierć kogoś bliskiego może wpłynąć na nasze życie?

Publikacja ma ponad 400 stron, ale nie zanudza; cały czas coś się dzieje. Nie spodziewałam się przedstawionego w niej zakończenia, ale dzięki niemu inaczej spojrzałam na całą książki.

Okładka podpowiada, że akcja dzieje się w liceum, a różowy tytuł przyciąga wzrok. Jestem pewna, że wrócę jeszcze do powieści, ponieważ zdobyła moje serce. W opisanej historii nie widzę żadnych mankamentów. Widać, że autorka dużo nad nią myślała, dlatego też oceniam ją 5/5 gwiazdek. Jeśli kogoś zachęciłam do czytania, to książka jest dostępna na Legimi oraz w księgarniach.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Stacey Marie Brown
Tytuł: „The Boy She Hates”
Seria: „Blinded Love”, t. 1
Wydawnictwo: Wydawnictwo NieZwykłe Zagraniczne
Miejsce i rok wydania: Oświęcim 2022

Więcej informacji:
„The boy she hates” – lubimyczytac.pl

Skip to content