Ciekawa opcja dla każdego

Recenzja książki „Wojownicy. Ucieczka w dzicz” Erin Hunter

Erin Hunter, a właściwie Kate Cary, to pisarka angielskiego pochodzenia. Tworzy książki fantastyczne. Jest autorką takich utworów jak np. saga pod tytułem „Wojownicy” oraz „Bloodline”.

Dzisiaj chcę zrecenzować pierwszy tom sagi „Wojownicy”, czyli „Wojownicy. Ucieczka w dzicz”. Głównym bohaterem książki jest rudy kocur o imieniu Rdzawy. Nasz protagonista jest kotem domowym, który codziennie marzy o tym, żeby uciec w las, zapolować na prawdziwą zwierzynę i móc przestać żywić się papką od dwónożnych.

Pewnego dnia wreszcie się na to decyduje, dzięki czemu poznaje swojego przyszłego najlepszego przyjaciela – Szarą Łapę, który zaatakował go za polowanie na terenie klanu, do którego należał. Po chwili z krzaków wyskakują Lwie Serce oraz Błękitna Gwiazda – przywódczyni Klanu Pioruna, jednego z 4 leśnych klanów kotów.

Początkowo mocno oszołomiony oraz zdziwiony Rdzawy otrzymuje od Błękitnej Gwiazdy nietypową propozycję na zmianę życia – dołączenie do Klanu Pioruna… Jak myślisz, czy Rdzawemu uda się przeżyć w leśnym klanie? Gdzie zaprowadzi go los?

Według mnie cała seria „Wojowników” jest bardzo przyjemną lekturą dla każdego; warto dać jej szansę. Całą historia jest opowiedziana bardzo zgrabnie – książkę wręcz się pochłania, a nie zwyczajnie czyta.

Świat zaprezentowany przez autorkę jest bardzo spójny i ciekawy. Erin Hunter pokazała swoje umiejętności również w genialnie rozpisanych postaciach. Każda z nich jest oryginalna i wprowadza coś nowego do całej historii.

W skrócie – polecam publikację na długie ciepłe letnie wieczory.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Erin Hunter
Tytuł: „Wojownicy. Ucieczka w dzicz”
Seria: „Wojownicy”, t. 1
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Miejsce i rok wydania: Poznań 2015

Więcej informacji:
„Wojownicy, Ucieczka w dzicz” – lubimyczytac.pl

Skip to content