„Century” – dzieło przypadku, czy jednak coś więcej?

Recenzja książki „Ognisty pierścień” Perdomenica Baccalaria

„Ognisty pierścień” to pierwsza część 4-tomowej serii „Century”, która wyszła spod pióra Pierdomenica Baccalaria – włoskiego pisarza, urodzonego pod koniec XX wieku. Poza pisaniem książek twórca bardzo lubi podróżować, zwiedzać i poznawać nowe kraje, a także kulturę i zwyczaje ich mieszkańców.

Akcja książki

Wydarzenia powieści toczą się w mieście ognia, Rzymie. Czworo dzieci, które na pozór nic nie łączy, pochodzi z czterech różnych stron świata. Z jakiegoś niewiadomego powodu świat dąży do ich rychłego spotkania się. Na imię mają: Elektra, Sheng, Mistrel i Harvey.

W pewnym momencie sylwestrowej nocy dzieci spotykają nieznanego człowieka, który daje im tajemniczą paczkę, po czym od razu znika. Z czasem dzieci coraz lepiej się poznają i okazuje się, że wszyscy mają tajemnicze moce… Co to wszystko ma wspólnego z niewyjaśnioną śmiercią profesora oraz paczką od niego? Tego dowiesz się z kart książki.

Moja opinia o książce

„Ognisty pierścień” to interesująca lektura. Spodoba się ludziom uwielbiającym tajemnicze opowieści, które z każdą przeczytaną stroną robią się coraz ciekawsze. Historia ukazana w utworze została genialnie wymyślona oraz opisana. Postacie sią wyraźne i dobrze przedstawione. To, w jaki sposób ich losy się przeplatają jest niespodziewane i nieoczywiste.

Z czystym sercem mogę polecić każdą książkę tej serii i mam przeczucie graniczące z pewnością, że mało komu nie przypadną one do gustu.

Opis bibliograficzny książki:
Autor: Perdomenico Baccalario
Tytuł: „Ognisty pierścień”
Seria: „Century”, tom 1
Wydawnictwo: Olesiejuk
Miejsce i rok wydania: Ożarów Mazowiecki 2009

Więcej informacji:
„Ognisty pierścień” – lubimyczytac.pl

Skip to content